Kurulduğu 2007 yılından günümüze kadar birçok farklı alanda başarılı projelere imza atan Tekniknokta Mimarlık, kullanıcıların ve yatırımcıların ihtiyaçlarını karşılayan, çevre ile uyumlu, yaşanılabilir, fonksiyonel çözümler tasarlıyor. Tekniknokta Mimarlık bugüne kadar Türkiye başta olmak üzere, Londra, Berlin, Duisburg, Mısır, kıbrıs gibi ulusal ve uluslararası ölçeklerde mimarlık, Şehir planlama, Peysaj mimari ve İç mimarlık alanlarında, proje ve danışmanlık hizmetlerini sağlamaktadır.

Sürdürülebilir, ihtiyaçları tam anlamıyla karşılayan ve mimari alandaki son gelişmeler ışığında hazırlanan tasarımlar ile katma değer yaratan Tekniknokta Mimarlık tasarladığı ve danışmanlığını yapmış olduğu projelerde süreklilik ve farklılık yaratma felsefesi ile yaşam alanlarına özgün dokunuşlar yapmaktadır.

Tekniknokta Mimarlık çizgisini ve imzasını her projede hissetmek mümkündür. Kurucuları Yüksek Mimar Lütfiye Reşat ve yüksek Mimar Nadiye Saka, ikiz kardeşler Mimarlik ve iç mimarlığın ayrılmaz bir bütün olduğunu düşünüyor.